اسکراب چای برای جوانسازی پوست | بیماری

اسکراب چای واسه جوونی پوست

ایران مطلب : با استفاده طبیعی لایه بردار بدن به خاطر پیشگیری از پیر و چروک شدن بدن در وقتی که چهره قشنگتر و جوونی داریم الزامیه ، خیلی از بهترین فرمول ساختا و نکاتی واسه درست کردن لایه بردارهای طبیعی با ترکیباتی که در آشپزخانه تون پیدا می شه رو واسه شما  جفت و جور کردیم :

به کار گیری نمک دریایی(به خاطر داشتن یه اسکراب قوی) یا شکر قهوه ای ارگانیک(موافق با پوستای حساس) به عنوان زیرلایه پیشنهاد می شه. همه این نسخه ها به روغن نارگیل خالص نیازمندن چون که این ماده یک ضد قارچ طبیعیست وبه منظورآبرسانی بهینه به پوست، سریع جذب می شه. هم اینکه می تونین روغنای زیتون، گردو، آووکادو یا روغن آفتابگردان رو جانشین کنین هرچند ممکنه این گزینه ها غلظت بیشتری داشته باشن.

هنگام مخلوط کردن، روغن باید به حالت مایع باشه. بهترین راه واسه آب کردن روغن جامد نارگیل گذاشتن قابلمه روی شعله کمه. به هم زدن ادامه بدین تا نرم شه، بعد شعله رو خاموش کرده بذارین در دمای اتاق سرد شه. اگه از مایکروویو استفاده می کنین، هر بار به مدت ۱۰ ثانیه گرما بدین تا آب شه. گرما می تونه خاصیت درمانی روغنا رو عوض کنه، پس بهتره از گرما کمتری استفاده کنین.

واسه جوانسازی پوستتون ، اسکراب رو دایره وار (به صورت دایره های کوچیک) و به آرومی، در سراسر پوست بدنتون ماساژ بدین.

اسکراب چای

چای مشکی پر از آنتی اکسیدانای طبیعی مثل پولی فنولا و تانین هاست که با خنثی کردن رادیکالای آزاد به جوونی پوست کمک می کنه.در این نسخه خوشمزه که ازطعم محبوب لاته ( نوشیدنی ساخته شده از شیر و قهوه) الهام گرفته، چندین ادویه شرقی که به خاصیت موثر ضد التهابشان شناخته شدن با هم ترکیب می شن تا طعمی متفاوت بوجود بیارن.

ترکیبات:

۱/۴ فنجون چای مشکی
یه قاشق غذاخوری زنجبیل خشک ساییده شده
یه قاشق غذا خوری دارچین ساییده شده
نصف قاشق چای خوری میخک ساییده شده (یه جور ادویه معطر)
نصف قاشق چای خوری جوز هندی ساییده شده
نصف قاشق چای خوری هل ساییده شده
۱/۴ قاشق چایخوری فلفل مشکی (ساییده شده!)
یه قاشق غذاخوری وانیل
یه فنجون شکر

نصف فنجون روغن نارگیل

دستور جفت و جور:  برگ چای مشکی رو بسابید تا به شکل پودر در بیاد.(اگه قهوه ساب یا هاون ندارین، برگ چای رو با چکش کوبیده یا با وردنه بسابید.) همه این ادویه جات رو می تونین به صورت سابیده شده بخرین. تموم ترکیبات خشک و وانیل رو در کاسه ای خوب با هم ترکیب کنین . روغن رو روی اونا ریخته و به هم بزنین. می تونین این ترکیب رو تو یه شیشه (مربا) که درش محکم بسته شده تا مدت سه ماه نگه دارین.

منبع : hidoctor.ir

منبع : ایران مطلب

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *